KONST / Litografier / Färglitografi 5475518
nr 547 5518
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Signerad Lars Norrman 166/360, 29x40
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 oktober 2008
kl 16:30:38
150 kr
250 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman